Strona Główna > Wydarzenia 2016/2017 > Zawody Pływackie
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 

Zawody Pływackie

 

 

 

 

W dniu 06.12.2015 r. na pływalni  Hali Lega w Olecku odbyły się II Mikołajkowe Zawody Pływackie Osób Niepełnosprawnych. Udział wzięło 13 placówek:  Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Giżycku, , Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa "Bajka" w Suwałkach, Niepubliczne Terapeutyczne Gimnazjum „Prolog” w Suwałkach, Centrum Edukacji Specjalnej                  w Olecku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Olecku, Ośrodek Szkolno- Wychowawczy dla Dzieci Głuchych w Olecku,  WTZ w Olecku, Dom im. Janusza Korczaka w Olecku, Szkoła Podstawowa nr 3 w Olecku, Zespół Szkół w Judzikach, Zespół Szkół w Babkach Oleckich, Zespół Szkół Technicznych w Olecku oraz Zespół Szkół w Olecku. Zawodnicy startowali w konkurencjach indywidualnych (25m,50m) oraz w sztafecie integracyjnej (4 x 25 m).

 

 

Klasyfikacja końcowa - konkurencje indywidualne w poszczególnych kategoriach wiekowych:

 

I . Dziewczęta – rocznik 2008 i młodsze – dystans 25 m

  1. Antonina Dziokan –ZS w Olecku – 01:17,36

II. Chłopcy – rocznik 2008 i młodsi – dystans 25 m

  1. Rafał Bednarski – Dom im. Janusza Korczaka w Olecku – 00:44,56
  2. Kacper Żyliński –SP Nr 3 w Olecku – 00:47,28
  3. Gabriel Góralczyk – SP Nr 3 w Olecku – 00:50,93
  4. Krystian Krotoszyński – ZS w Judzikach – 00:56,86

III. Dziewczęta – rocznik 2006 – 2007 – dystans 25 m

  1. Ramona Kozicka – Dom im. Janusza Korczaka w Olecku – 00:33,93
  2. Izabela Ladzińska – ZS Olecko – 00:49,79
  3. Gabriela Bogdańska – ZS Olecko – 01:03,48

IV. Chłopcy – rocznik 2006 – 2007 – dystans 25 m

  1. Konrad Bednarski – ZS Olecko – 00:33,60
  2. Sebastian Staszewski – ZS Babki Oleckie – 00:55,13
  3. Michał Werner – ZS Olecko – 01:14,39

V. Dziewczęta – rocznik 2004 – 2005 – dystans 25 m

  1. Wiktoria Masalska – ZS Olecko – 00:27,27
  2. Aleksandra Gryszko – SOSW Giżycko – 00:31,17
  3. Joanna Bednarska – ZS Olecko – 00:42,74
  4. Natalia Krotoszyńska – SP Nr 3 – 00:43,76

VI. Chłopcy – rocznik – 2004 – 2005 – dystans 25 m

  1. Konrad Jachimczuk – Dom im. Janusza Korczaka w Olecku – 00:22,88
  2. Mateusz Rant – NTSP „Bajka” Suwałki – 00:23,05
  3. Oskar Karwel – ZS Olecko – 00:24,82
  4. Mateusz Pawłowski – ZS olecko – 00:25,22
  5. Maciej Pawłowski – ZS Olecko – 00:26,18
  6. Kacper Zimnicki – SP Nr 3 w Olecku – 00:27,36
  7. Krystian Omilian – SP Nr 3 w Olecku – 00:29,80
  8. Paweł Marcinkiewicz – SP Nr 3 w Olecku – 00:30,70
  9. Michał Miszczak – ZS Olecko – 00:30,91
  10. Kacper Zawadzki – SP Nr w Olecku – 00:33,64
  11. Gabriel Mróz – SOSW Giżycko – 00:44,61
  12. Kacper Duda – NTSP „Bajka” Suwałki – 00:45,72
  13. Patryk Tatarek – ZS Olecko – 00:53,39

VII. Dziewczęta – rocznik 2001 – 2003 – dystans 25 m

  1. Klaudia Żynda – ZS w Olecku – 00:28,44
  2. Klaudia Królikowska – ZS Olecko – 00:30,47
  3. Patrycja Królikowska – ZS w Olecku – 00:44,10

VIII. Chłopcy – rocznik 2001 – 2003 – dystans 25 m

  1. 1.      Krystian Pietruczuk – ZS Olecko – 00:19,83
  2. 2.      Hubert Wiński – OSW dla Dzieci Głuchych w Olecku – 00:20,45
  3. 3.      Norbert Gałażyn – ZS Olecko – 00:25,50
  4. 4.      Damian Białanowski – ZS Olecko – 00:25,97
  5. 5.      Daniel Gajewski – ZS Olecko – 00:26,54
  6. 6.      Rafał Baran – CES Olecko – 00:33,66
  7. 7.      Kacper Metelski – ZS Olecko – 00;45,09
  8. 8.      Mariusz Kawko – NTG „Prolog” Suwałki – 00:48,88
  9. 9.      Kacper Ciecierski – NTSP „Bajka” Suwałki – 00:53,70
  10. 10.  Adrian Skonieczny – NTG „Prolog” Suwałki – 01:08,73

IX. Chłopcy – rocznik 1999 – 2000 – dystans 50 m

  1. 1.      Marcel Pawelczyk – SOSW Giżycko – 00:18,39
  2. 2.      Jakub Kitowicz – SOSW Giżycko – 00:20,01
  3. 3.      Damian Matusewicz – SOSW Giżycko – 00:35,48
  4. 4.      Sebastaian Kalwajtys – NTG „Prolog” Suwałki – 00:36,78

X. Dziewczęta – rocznik – 1996 – 1998  – dystans 25 m

  1. 1.      Ewelina Piszczak – OSW dla Dzieci Głuchych w Olecku – 00:25,75
  2. 2.      Anna Jagaczewska – SOSW Giżycko – 00:30,95
  3. 3.      Klaudia Romotowska – OSW dla Dzieci Głuchych w Olecku – 00:33,79

XI. Mężczyźni – rocznik 1996 – 1998 – dystans 25 m

  1. 1.      Paweł Chmielewski -          - 00:22,45
  2. 2.      Andrzej Barszczewski – OSW dla Dzieci Głuchych w Olecku – 00:24,45
  3. 3.      Marcin Olszewski – SOSW Giżycko – 00:28,94
  4. 4.      Tomasz Pietrewicz – CES Olecko – 00:31,90
  5. 5.      Patryk Piwek - Dom im. Janusza Korczaka w Olecku – 00:32,57
  6. 6.      Przemysław Mazuruk – ZST w Olecku – 00:48,62
  7. 7.      Mateusz Maleszewski – CES Olecko – 00:57,65

XII. Mężczyźni – rocznik 1996 – 1986 – dystans 50 m

  1. Arkadiusz MyszczyńskiOSW dla Dzieci Głuchych w Olecku – 00:45,59
  2. Kamil Gulbierz – WTZ Olecko – 00:48,21
  3. Piotr Pawiński – WTZ Olecko – 00:50,29
  4. Krzysztof Trochim – ŚDS Olecko – 01:27,52

XIII. Kobiety  - rocznik 1985 i starsze – dystans 50 m

  1. Katarzyna Renkiewicz – WTZ Olecko – 01:17,82
  2. Hanna Milewska – WTZ Olecko – 01:46,55
  3. Magdalena Walulik – WTZ Olecko – 02:13,81

XIV. Mężczyźni – rocznik 1985 i starsi – dystans 50 m

  1. Tomasz Kiczka – WTZ Olecko – 00:49,10
  2. Paweł Kamiński – WTZ Olecko – 00:53,07
  3. Bartosz Drobiszewski – ŚDS Olecko – 01:20,17
  4. Marek Rzepliński – SRONiOW przy WTZ w Olecku – 01:32,57

Klasyfikacja końcowa - sztafety:

 

  1. 1.      Zespół Szkół w Olecku  – 01:29,68
  2. 2.      OSW dla Dzieci Głuchych w Olecku 1 – 01:30,28
  3. 3.      Warsztat Terapii Zajęciowej w Olecku – 01:37,40
  4. 4.      SOSW Giżycko – 01:45,25
  5. 5.      OSW dla Dzieci Głuchych w Olecku 2 – 01:49,01
  6. 6.      NTSP „Bajka” w Suwałkach – 02:06,66

 

Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki oraz medale wykonane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Olecku.

 

Cel zawodów:

- integracja różnych środowisk osób niepełnosprawnych,

- popularyzacja pływania w środowisku osób niepełnosprawnych,

- przegląd umiejętności pływackich osób niepełnosprawnych i wyłonienie najlepszych pływaków,

- propagowanie bezpiecznego i aktywnego spędzania czasu wolnego przez osoby niepełnosprawne.

 

Organizatorzy: Zespół Szkół w Olecku, Warsztat Terapii Zajęciowej w Olecku, Stowarzyszenie Rodziców Osób Niepełnosprawnych i Osób Wspierających przy WTZ w Olecku, PSSON „START” Białystok, Stowarzyszenie „Pomarańcza” w Olecku, MOSiR w Olecku. Partnerem przy organizacji  zawodów był przedstawiciel Europe Direct Olecko – Dawid Bondarenko

Patronat: Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty, Burmistrz Olecka, p. Wacław Olszewski

 

Honorowi goście i sponsorzy :

- Burmistrz Olecka – p.Wacław Olszewski

- Wice Starosta – p. Kazimierz Iwanowski

- Przewodniczący Rady Miejskiej – p. Karol Sobczak

- Przedstawiciel delegatury Kuratorium Oświaty w Ełku

- Nadleśniczy Nadleśnictwa Olecko – Zbigniew Piotr Poniatowski

- Dyrektor MOSiR Olecko – p.Andrzej Kamiński

- Z-ca dyrektora MOSiR w Olecku – p. Joanna Kozłowska

- przedstawiciel PCPR w Olecku – p. Edyta Koczot

- Sportowe Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Start” Białystok

- Dyrektor Banku BGŻ BNP Paribas S.A. w Olecku

- Dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Głuchych w Olecku – p. Artur Sobolewski

- Media lokalne Głos Olecka Gazeta Olsztyńska

- Prezes Stowarzyszenia „POMARAŃCZA” – p. Katarzyna Fiećko

- Państwo Krystyna i Jacek Matwiejczyk – firma „JACO”

- Państwo  Ewa i Paweł Giełazis – firma „G-SOFT”

- Pan Jan Staniszewski – Piekarnia-Cukiernia „Staniszewscy”

- Państwo Jolanta i Mariusz Lenkiewicz – Przedszkole Niepubliczne „BAJKA"

- Pani Izabela Osiecka - Szkoła Pływania "Żabka”

 

Sędziowie: Piotr Fidler, Robert Jankowski, Robert Markowski, Paweł Maksimowicz, Paweł Zdanio, Jakub Milewski, Mateusz Mitin, Bartosz Biszewski.

 

 

 
 
Warsztat Terapii Zajęciowej w Olecku