Strona Główna > Wydarzenia 2014/2015 > Pleneriada
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 

Pleneriada

        

 

 

 

         IV Plenerowy Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych odbył się w Olecku w dniach 29-30 czerwca br. na obiektach Warsztatu Terapii Zajęciowej w Olecku oraz obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
         Głównym organizatorem tej imprezy jest WTZ Olecko oraz Stowarzyszenie Rodziców Osób Niepełnosprawnych i Osób Wspierających przy WTZ w Olecku.
         Przegląd ten ma na celu nie tylko integrację osób niepełnosprawnych, ale także przełamywanie barier dysfunkcji oraz prezentację swoich dokonań artystycznych. 70 uczestników z 12 placówek Warmii i Mazur oraz Podlasia,  brało udział w 7 konkurencjach przygotowanych przez organizatora tej imprezy. W tegorocznej PLENERIADZIE uczestnicy rywalizowali w następujących konkurencjach:

-  dekorowanie poszewki na poduszkę ,

-  wykonanie obraz z produktów naturalnych ,

- malowanie na płótnie,

-wykonanie skarbonki z puszki,

-  kompozycja florystyczna z bibuły,

- wykonanie obrazu pastelami suchymi ,

- wykonanie  prezentacji multimedialnej.


Po zakwaterowaniu uczestników w OSWd DG w Oleckui krótkiej odprawie dla opiekunów tradycyjnie imprezę rozpoczęliśmy od meczu piłki siatkowej Olecko kontra reszta świata. Po nim uczestnicy pleneriady udali sie na oleckie pole biwakowe, gdzie bawili się na dyskotece w rytmach disco i smażyli kiełbaski. Wielką atrakcją pobytu na polu namiotowym był zorganizowany WIELKI TURNIEJ STRONGMENÓW, w którym wszyscy uczestniczący oraz kibicujący bawili się wyśmienicie.
Drugi dzień oleckiego przeglądu to dzień konkursowy, podczas którego uczestnicy startowali w wybranych konkurencjach. Oficjalnego otwarcia tegorocznej Pleneriady dokonała Pani kierownik WTZ Marta Romotowska oraz Pani Dyrektor PCPR w Olecku Wiesława Szymczyk.

Prace uczetsników oceniała 3-osobowa komisja konkursowa.
Zwycięzcy poszczególnych konkursów otrzymali w nagrodę dyplomy i nagrody rzeczowe. Wielkie słowa podziękowania składamy wszystkim tym, którzy przyczynili się do pomocy w organizacji tegorocznej PLENERIADY 2014, a w szczególności  MOSiR w Olecku ,  Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Głuchych w Olecku, Fundacji Rozwoju Ziemi Oleckiej, dla BGŻ BNP PARIBAS, firmie G-SOFT oraz dla Pana Mariusza Makala. Wszystkim przybyłym dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy za rok.   

 


      

 

 
 
Warsztat Terapii Zajęciowej w Olecku