Strona Główna > Wydarzenia 2012/2013 > Pleneriada
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 

Pleneriada

W dniach 22-23 sierpnia na posesji WTZ odbył się I Plenerowy Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych Przybyło do Olecka na tą wspaniałą imprezę ponad 50 osób Augustowa, Ełku, Olszewa Węgorzewskiego, Olsztyna, Sejn, Wronek, Giżycka i Olecka. Uczestnicy pleneru wykazywali się swoimi umiejętnościami malarskimi na temat „ Moje miejsce na ziemi” w różnych technikach (malowanie pastelami suchymi i olejnymi, farbami plakatowymi, na płótnie i szkle oraz szkicowali ołówkiem). Konkurs trwał trzy godziny następnie do pracy przystąpiła komisja na czele której stał olecki rysownik Marek Pacyński. Najlepsi otrzymali puchary, a wszyscy uczestnicy dyplomy i upominki.W przededniu konkursu rozegrano mecz piłki siatkowej pomiędzy instruktorami WTZ Olecko a zaproszonymi gośćmi pleneru.Po zaciętej walce wygrali goście 3:2. Odbył się również pokaz kuglarstwa w wykonaniu naszych uczestników z Olecka, oraz pokaz ognia. Wieczór również uświetniła grupa teatralna z Krakowa wystawiając spektakl komediowy.Na koniec tego dnia odbyła się dyskoteka integracyjna23 sierpnia o godz.9.00 po uroczystym rozpoczęciu i przedstawieniu się wszystkich ekip, rozpoczął się wielki konkurs plastyczny. Niepełnosprawni artyści starali się jak mogli, aby namalować najpiękniejsze prace.Podczas gdy artyści malowali można było uczyć się chodzenia na szczudłach oraz robić ogromne bańki mydlane. Był też syto przygotowany bufet (ciasto, napoje, przysmaki z grilla, bigos), a to wszystko dzięki hojności naszych sponsorów ,którym serdecznie dziękujemy za ich dobre serce i ofiarność.SPNSORZY PLENERU
Bank BGŻ, Edyta i Andrzej Karniejowie, Jarosław Skorupski, Ewa i Janusz Żero, Marek Sznurkowski,
 Małgorzata Niewiarowska, Roman Prawda, Wiesław Borys, Wojciech Kot, Piotr Kot, Teresa i Mirosław Popko, Przemysław Atkielski, Jan Staniszewski, Krzysztof Suchocki, Wojciech Makowski i Bogusław Milewski,Krzysztof Szyłak, Adam Kozłowski, Jerzy Skorupski.
I Plenerowy Przegląd Twórczości Artystycznej zakończył się rozdaniem pucharów dla zwycięzców i upominków dla wszystkich uczestników.

Laureaci PLENERU
Malowanie pastelami:
1.    Adam Malinowski- WTZ Augustów
2.    Łukasz Apacki      - WTZ Ełk
3.    Dariusz Staszkiewicz-” Nadzieja”Suwałki
Malowanie na szkle
1.    Agnieszka Makowska WTZ Olsztyn
2.    Martyna Wilkiel -WTZ Sejny
3.    Katarzyna Lotko -ŚDS Augustów
Malowanie farbami plakatowymi
1.Jan Bułajewski – WTZ Olszewo Węg.
2.Joanna Milczarek – WTZ Olecko
3.Sebastian Antczak – ŚDS Wronki
Malowanie na płótnie
1.Magdalena Bokuniewicz – WTZ Augustów
2.Cecylia Turowska WTZ Augustów
3. Witold Stefanowicz – WTZ Sejny
Szkic ołówkiem/ węglem
1.    Andrzej Kowalczyk WTZ Sejny
2.    Maciej Glica – OSW Giżycko
3.    Adam Maśliński – WTZ Olszewo Węg.
Została też wybrana nazwa kolejnej edycji konkursu, PLENERJADA którą to wymyśliła ekip z Olsztyna.
Z całego serca dziękujemy za wszystko i zapraszamy za rok.


 

 

 
 
Warsztat Terapii Zajęciowej w Olecku